Friday, 17 September 2021
Team / ManagerH/AOppositionKickoffPitchRefereeNotes
LSL Sun Senior 1B / Ray BoweHSheriff YC19:45pm confirmedHartstown Park AWPEamon ConnollyColour Clash
Saturday, 18 September 2021
Team / ManagerH/AOppositionKickoffPitchRefereeNotes
CCFC AcademyHn/a9:30am confirmedPorterstown Park Pitch 10, 10A, 10Bn/a
FOOTBALL FOR ALLHn/aOFFOFF
DDSL Sat 8 Yellow / Aidan O'HaraACabinteely FC10:30am confirmedKilboggit Parkn/a
DDSL Sat 8 Emerald / Bruce McDevittAHartstown Huntstown10:00am confirmedHartstown Park AWPn/a
DDSL Sat 8 Purple / John ScottABooth Road Celtic10:00am confirmedGreenpark SCn/a
DDSL Sat 9 Orange / Conor HoganABelvedere FC10:30am confirmedFairview Parkn/a
DDSL Sat 9 Navy / Richard ChanceHBallyoulster Utd11:30am confirmedPorterstown Park Pitch 10A/10Bn/a
MGL Sat 10 Girls / Simon BellHRaheny Utd Blue10:00am confirmedPorterstown Park Pitch 2Eamonn O'Connor
DDSL Sat 10A1 North / Gavin DuffyHCelbridge TownpostponedOFF
DDSL Sat 10C1 / Stephan CarterAHome Farm11:30am confirmedVEC WhitehallTBA
DDSL Sat 10E / Miguel MonteiroHEnniskerry YCOFFOFF
DDSL Sat 11A1 North / Rav LallooASt. Mochtas12:30pm confirmedPorterstown ROADTBA
DDSL Sat 11C1 / Peter ByrneASacred Heart10:15am confirmedKillinarden HillDerek Raymond
DDSL Sat 11D / Gary PikeHBohemians FC13:00pm confirmedPorterstown Park Pitch 2Patrick Floody
DDSL Sat 11E / Derek O'ReillyHCollinstown FC12:00pm confirmedPorterstown Park Pitch 2Lorcan Colreavy
DDSL Sat 12 Major / Des McGannAArdmore Rovers10:15am confirmedBallywaltrimArturs Giriks
DDSL Sat 12C1 / Eoin SmithAFirhouse Carmel10:15am confirmedFirhouse CCTBA
DDSL Sat 12E / Diarmuid DelaneyAGranada FC12:30pm confirmedMeadowvaleDes Clarke
DDSL Sat 13 Inter / Ray CoyneIDLETBA
DDSL Sat 13 Inter / Ray CoyneHTBC11:30am confirmedPorterstown Park Pitch 4TBA
DDSL Sat 13A / Tommy DonnellyAHartstown Huntstown11:15am confirmedHartstown Park Pitch 3David Gibbons
DDSL Sat 13C / Graham WalshHGranada FC13:00pm confirmedPorterstown Park Pitch 4Lorcan Colreavy
DDSL Sat 13C1 / David GlennaneHCabinteely FC10:15am confirmedPorterstown Park Pitch 4Ray Colreavy
DDSL Sat 13D / Bob FaganABelmont FC11:30am confirmedHerbert ParkCathal Kileen
DDSL Sat 14 Major 1 / Imran HafeezHLeicester Celtic11:30am confirmedPorterstown Park Pitch 10Ray Colreavy
DDSL Sat 14C / Tony KearneyHTempleogue Utd10:15am confirmedPorterstown Park Pitch 1Patrick Floody
DDSL Sat 15 Prem 1 / Ken AndersonHSt. Kevins Boys13:00pm confirmedPorterstown Park Pitch 10Ray Colreavy
DDSL Sat 15 Major / Massimo LariniHKnocklyon Utd10:30am confirmedPorterstown Park Pitch 5Lorcan ColreavyColour Clash
DDSL Sat 15B / Ciaran HempenstallAArklow Town13:00pm confirmedTravers Insurances ParkTBA
DDSL Sat 15B1 / Clive BrazierHBallyowen Celtic11:30am confirmedPorterstown Park Pitch 1Patrick Floody
LFL Sat U19 / Russell MooreIDLETBA
LSL Sat Major 1D / David HughesHSt. Francis FC (LFA Junior Cup)14:00pm confirmedSt. Catherines ParkShane BradshawColour Clash
LSL Sat Division 3 / John O'NeillHRosemount Mulvey12:00pm confirmedSt. Catherines ParkPhilip Russell
Sunday, 19 September 2021
Team / ManagerH/AOppositionKickoffPitchRefereeNotes
DDSL Sun 9 Girls Yellow / Fred IzogieHManortown Utd10:00am confirmed
Porterstown Park Pitch 10A/10BOFF - Training instead
DDSL Sun 10C1 / Steve CollinsHJobstown Celtic10:30am confirmedPorterstown Park Pitch 2Aisling Hoey
DDSL Sun 11 Girls 2 White / Elaine BuggleHLourdes CelticOFFOFF
DDSL Sun 11C / Dave FineganAGreystones Utd12:00pm confirmedWoodlandsTBA
DDSL Sun 12-2 North / Brian GilsenanAShelbourne Academy12:30pm confirmedAUL ComplexTBA
DDSL Sun 12-6 / Simon BellHSwords Celtic11:15am confirmedPorterstown Park Pitch 4Eamonn O'Connor
DDSL Sun 13-1 Girls / Sean WalshABeechwood FC12:15pm confirmedSt. Killians SchoolTBA
DDSL Sun 13-2 Girls / Pat ConroyHKnocklyon Utd10:00am confirmedPorterstown Park Pitch 4Eamonn O'ConnorColour Clash
DDSL Sun 13-2 / Gary O'ConnorACabinteely FC10:15am confirmedKilboggit ParkTBA
DDSL Sun 13-4 / Myles ByrneALarkview FC10:00am confirmedWhelan Park Astro (*change*)John Smith
DDSL Sun 14-4 / Barry KavanaghHMourne Celtic10:15am confirmedPorterstown Park Pitch 10Daniel Gazzea
DDSL Sun 14-6 / Andy RalstonHPark Celtic11:30am confirmedPorterstown Park Pitch 10Daniel Gazzea
DDSL Sun 15-1 / Sean MurrayALakelands FC10:15am confirmedBearna Park, Sandyford (*change*)Adam Halligan
DDSL Sun 15-4 / Aidan GlynnATerenure Rangers11:30am confirmedBushy ParkDarren Meehan
DDSL Sun 16 Major / Aisling HoeyHHome FarmpostponedOFF
DDSL Sun 16B1 / Jerome PowellASt. John BoscoOFFPatrick FloodyOFF
DDSL Sun 17 Major Nth / David HughesHLucan UtdOFFDaniel GazzeaOFF
DDSL Sun 17B / Colin GormleyALeicester Celtic11:15am confirmedLoreto ParkTBA
DDSL Sun 18 Major Nth / Alan GeraghtyAHome Farm12:00pm confirmedAUL Complex (*change*)Matthew Brady
DDSL Sun 18A / Brian KennedyAWayside Celtic10:30am confirmedJackson ParkAemon Elarbi
LSL Sun U19 Paddy Lee / Stephen BestHBalrothery FCOFFDylan ArmstrongOFF
LSL Sun U20 Premier / Jim LongHLeixlip Utd AFCOFF
Nathan BannonOFF
LSL Sun Premier 1 / Dave MerrimanHPeamount Utd11:00am confirmedSt. Catherines ParkBrendan Coghlan